close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 16 października 2015

  Ambasador Andrzej Dycha, przyjął w sobotę 10 października delegację dwunastu członków stowarzyszenia absolwentów polskich uczelni wyższych.

  Celem wizyty było z jednej strony znalezienie pola do współpracy naukowej, gospodarczej, czy kulturalnej poprzez atrakcyjne formy kształcenia cudzoziemców w Polsce, z drugiej zaś stworzenie więzi między ludźmi oraz możliwości bliższych i stałych kontaktów z krajem. W spotkaniu udział wziął również b. ambasador Republiki Federalnej Nigerii w Polsce dr Samuel Wodi Jimba.

   

  Wielu wykształconych w Polsce absolwentów kontynuuje w Nigerii karierę akademicką lub pełni wysokie i ważne stanowiska  włączając się w rozwój gospodarczy, naukowo-kulturalny czy społeczno-polityczny kraju.

   

  W ramach działań w zakresie promocji polskiego systemu edukacyjnego oraz promocji kształcenia na polskich uczelniach wśród cudzoziemców, Ambasada RP w Abudży, aktywnie uczestniczy w budowaniu relacji z  absolwentami zagranicznymi polskich uczelni. A także z kołami, klubami i stowarzyszeniami, których zadaniem jest m. in. utrzymywanie kontaktów z Polską, współpracy pomiędzy uczelniami wyższymi i środowiskiem biznesowym nauki oraz towarzyskich więzi między sobą.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: